Συμβασιούχοι ΥΠ.ΠΟ.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Συμβασιούχοι ΥΠ.ΠΟ.

Ανοικτό forum συζητήσεων για θέματα που αφορούν τους έκτακτους υπαλλήλους του Υπουργείου Πολιτισμού.
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΤΗΣ

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
axaios62




Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2009
Ηλικία : 62
Τόπος : ΠΑΤΡΑ

ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΤΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΤΗΣ   ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΤΗΣ Icon_minitimeΔευ 30 Νοε - 19:49

είμαι από το 2000 με συμβάσεις και από το 2005 με ασφαλιστικά και τώρα με την τροπολογία Σαμαρά.
έτσι έχω συμπλήρωσή 9 χρόνια μέχρι σήμερα.
ερχετε τώρα το ΠΑΣΟΚ και σου λέει όλοι με ΑΣΕΠ για αξιοκρατία, πολύ ωραία αλλά, εγώ έχω το δικαίωμα συμμετοχής όταν έχω συμπληρώσει 60 μήνες συνεχόμενα?
Ο Γερουλάνος λέει ότι η εμπειρία είναι πολύτιμη, όμως ο Ραγκουσης ότι είναι αδικία δηλ. πιάσε το αβγό και κουρευτο.
Οι πιο πολλοί σχεδιαστές έχουν τελειώσει τεχνικό λύκειο ειδικά αυτοί που είναι πάνω από 45 χρονών σήμερα όμως σχέδιο δεν διδάσκεται εκτός από τα ΙΕΚ που και εκεί διδάσκεται ηλεκτρονική σχεδίαση έλα όμως που το αρχαιολογικό σχέδιο δεν μπορεί να γίνει στον υπολογιστή, τι θα γίνει με τους παλιούς σχεδιαστές?
Την μόνη λύση που βλέπω είναι να γίνει όπως και γίνεται ένας συντονισμός όλων των συμβασιούχων για αγώνα για μια σταθερή και μόνιμη δουλειά. Και επειδή στην επαρχία δεν υπάρχει κόσμος καλό θα ήταν να γίνει μια.. δυο..τρεις....εκατό συγκεντρώσεις στην Αθήνα και ανάλογα με την δύναμη ακόμα και κατάληψη του υπουργείου εσωτερικών.
Παιδιά πρώτα χτύπησαν τα STAGE μετά εμάς, ερχετε η σειρά των μονίμων ήδη λέγετε ανοικτά ΑΡΣΗ της ΜΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ
Η παροιμία λέει ΤΟ ΠΡΟΒΑΤΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΝΤΡΙ ΤΟ ΤΡΩΕΙ Ο ΜΑΥΡΟΣ ΛΥΚΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΤΗΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Συμβασιούχοι ΥΠ.ΠΟ. :: Θέματα ανά ειδικότητα :: Σχεδιαστές-
Μετάβαση σε: